Rebelianci wykorzystują wzrost mocy w pierwszej połowie, aby wygrać i pozostać niepokonani

Rebelianci UNLV, obrońca Luis Rodriguez (15) i napastnik Victor Iwuakor (0) świętują po tym, jak ich drużyna... Obrońca Rebeliantów UNLV Luis Rodriguez (15) i napastnik Victor Iwuakor (0) świętują po tym, jak ich drużyna zdobyła trzy punkty podczas drugiej połowy meczu koszykówki NCAA przeciwko Dayton Flyers w Thomas & Mack Center we wtorek, 15 listopada. , 2022, w Las Vegas. (Ellen Schmidt/Las Vegas Review-Journal) @ellenschmidttt

UNLV tracił dwa punkty po tym, jak napastnik San Diego, Jaiden Delaire, rzucił wsad na 11:29 do końca pierwszej połowy w sobotę.

Zanim Toreros, student drugiego roku, Wayne McKinney III, strzelił kolejnego kosza San Diego, minęły prawie trzy minuty, a Rebelianci prowadzili dziewięcioma punktami. Kiedy San Diego zdobywało kolejne punkty, UNLV prowadziła 15.

Rebelianci osiągnęli wynik 8-0 po zwycięstwie 95-78 nad Toreros w Jenny Craig Pavilion w San Diego, wykorzystując bieg 21-4 w ciągu około 5½ minuty, aby przejąć kontrolę. Toreros nigdy nie odzyskali prowadzenia.

19 marca znak zodiaku

„Oni dobrze się teraz bawią” – powiedział dziennikarzom trener Rebeliantów, Kevin Kruger, po meczu.

Czterech Rebeliantów osiągnęło dwucyfrową liczbę, UNLV wymusiło 17 strat, a Rebelianci strzelili 52,5 procent z gry i 48,1 procent z 3. Największa przewaga UNLV wyniosła 31 punktów w pierwszym prawdziwym meczu wyjazdowym sezonu.

Na początku Rebelianci pokazali trochę rdzy po tym, jak nie grali w żadne mecze przez ostatni tydzień. UNLV spudłował dziewięć z pierwszych 13 strzałów, w tym sześć trójek. Ich główna iskra w ataku pochodziła od studenta drugiego roku, Jackie Johnsona III, który zdobył pięć szybkich punktów z ławki i asystował przy trójce na drodze do 12-punktowego występu.

„Mieliśmy tygodniowe zwolnienie, co było naszym zmartwieniem jako personelu” - powiedział Kruger. – Nie byliśmy pewni, jak sobie z tym poradzimy.

Wszystko zaczęło się zmieniać dla Rebeliantów około 12 minuty. UNLV zaczął wychodzić w okresie przejściowym, a obrona zaangażowała się. Toreros (5-4) popełnili 12 strat w pierwszej połowie, co Rebelianci zamienili na 14 punktów.

UNLV zdobył również 20 punktów w szybkiej przerwie w ciągu pierwszych 20 minut i zakończył mecz z 31 punktami w okresie przejściowym.

Zostawiłem lekarstwo w rozgrzanym samochodzie

„Wyglądało to tak, jak miało wyglądać, a faceci po prostu biegali i grali dla siebie nawzajem” — powiedział Kruger. „Dotarcie do rogu, stworzenie sobie nawzajem dobrej przestrzeni, to było naprawdę dobre uczucie, gdy obserwowanie, jak dobra obrona prowadzi do dobrych, pozytywnych szybkich spojrzeń”.

Podczas gdy obrona pomogła UNLV objąć prowadzenie, rzuty za 3 punkty pozwoliły jej uciec z wygraną. Rebelianci poszli 13 na 27 zza łuku. Siedmiu graczy wykonało co najmniej jedną trójkę, a trzech graczy wykonało wiele prób.

Senior Luis Rodriguez, który rozpoczął sezon w nieco burzliwym stylu, trafił 3 za 5 z 3 i 7 za 9 z parkietu, zdobywając 19 punktów.

UNLV uzyskało również dobre wyniki od kilku swoich ważnych graczy. Środkowy senior David Muoka odbił się od trudnego weekendu w SoCal Challenge i zakończył z ośmioma punktami po idealnej nocy z parkietu. Miał też siedem zbiórek, cztery bloki i przechwyt, a Kruger powiedział, że był pod szczególnym wrażeniem aktywnych rąk Muoki.

„Nie zostaje pokonany przez drybling, a za każdym razem, gdy masz kogoś, kto może chronić obręcz i usuwać błędy, to po prostu sprawia, że ​​​​twoja obrona jest o wiele lepsza” – powiedział Kruger.